Follow my blog with Bloglovin

17 lipca 2016

Co nieco o KOLACJI

1. Pora kolacji 

Kolacja powinna być ostatnim, 5-tym posiłkiem w ciągu dnia. 

Niektórzy ciągle twierdzą, że kolację powinno się zjeść do 18 - MIT!!!*
*chyba, że chodzisz spać o 20-21

Kolacje powinno się jeść 2-3 godziny przed snem, jest to idealny czas, ponieważ wtedy posiłek zostanie strawiony, a po drugie nie położymy się głodni i jest małe ryzyko, że zrobimy wycieczkę do lodówki przed samym snem.

2. Czego unikać

Komponując ostatni posiłek, najlepiej jest unikać tłustych, smażonych dań, fast foodów i innych niezdrowych przekąsek, ponieważ takie dania sprzyjają nadwadze. A także może to skutkować, że nadal będziemy czuć niedosyt... Nie poleca się także warzyw strączkowych oraz cebuli i pora. 

3. Co jeść na kolacje?

Jak najbardziej ryby np gotowane/na parze czy też tuńczyka z puszki, jajka, chude mięso, nabiał, a zwłaszcza twaróg, pieczywo pełnoziarniste, a także warzywa i owoce.

Przykładowo można zjeść sałatkę skropioną oliwą, caprese klik, sałatkę grecką, sałatkę z tuńczykiem, sałatkę z tuńczykiem czy tez łososiem i wiele innych... :)

Jeśli chodzi o pozycję nabiału, jest tu tez duże pole do popisu, można wypić szklankę mleka i do tego pieczywo pełnoziarniste z jakimiś dodatkami, maślankę, kefir, jogurt naturalny np z płatkami owsianymi, a moim faworytem jest twarożek, przepis tu

Dobrym pomysłem są również kanapki na bazie pieczywa pełnoziarnistego, pod warunkiem, że będą one posiadały wartościową zawartość.

Pomysły z jajek: omlet, jajecznica, jajka sadzone, frittata itd.

Można też spokojnie jeść makarony pełnoziarniste, ryż brązowy, oczywiście z dodatkiem w.w. rzeczy. 

Post jest kierowany do osób chcących się zdrowiej odżywiać i jest to jedynie mój przykładowy pomysł na kolację. Każdy powinien indywidualnie dopasować swoje odżywianie do swoich potrzeb :)     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się przepis? Koniecznie skomentuj i daj znać, że jesteś :)